Metalika tarcze ścierne, materiały polerskie i chemia spawalnicza

METALIKA PPHU SP. Z O.O. Przedstawiciel Handlowy Klingspor, Saint Gobain Abrasives oraz Andre Abrasive Articles

 

34 325-65-91

METALIKA PPHU SP. Z O.O.
42-200 Częstochowa
ul. Brzeźnicka 60A


 

Nasza oferta:


Pasy do maszyn szlifierskich

Pasy do maszyn szlifierskich i elektronarzędzi o różnych wymiarach, do obróbki metali, drewna, farb, lakierów, tworzyw sztucznych czy szkła. Występują w wymiarach standardowych oraz na zamówienie - niestandardowych . W zależności od zastosowania dobiera się podłoże, granulację, łączenie pasa.

Rolki z papieru i płótna ściernego

Rolki papierowe i płócienne na różnych podłożach do ręcznego szlifowania czy polerowania metalu, drewna, wygładzania gipsu, usuwania farby lub rdzy. Standardowe szerokości to 115mm, 150mm, 200mm, 900mm czy 920mm.

Ściernice listkowe

Ściernice z listkami z płótna ściernego lub włókniny szlifierskiej, promieniście ułożonych, dzięki czemu dostosowują się do obrabianych kształtów. Przeznaczone do maszyn stołowych, elektronarzędzi, występują także na trzpieniu.

Ściernice listkowe talerzowe

Tak zwane tarcze lamelkowe z przeznaczeniem do szlifierek kątowych, używane do usuwania materiału, gratowania, wygładzania i wykańczania powierzchni. Listki z płótna ściernego mogą być pokryte elektrokorundem z tlenku glinu, cyrkonowym lub ceramicznym.

Arkusze ścierne

Arkusze materiału ściernego w formacie A4, przeznaczone do ręcznej obróbki, na podłożu papierowym lub płóciennym, do szlifowania na sucho lub na mokro.

Krążki i formatki ścierne

Krążki na rzepie do szlifierek oscylacyjnych są bardzo popularnym materiałem do obróbki ze względu na szybkość i łatwość ich stosowania. Najbardziej popularne są o średnicy 125mm oraz 150mm, ale na zamówienie są dostępne również inne średnice. Oprócz krążków występują formatki w kształcie prostokątów czy delty (żelazka).

Krążki fibrowe

Krążki fibrowe znajdują zastosowanie w obróbce stali zwykłej, szlachetnej, metali nieżelaznych, żeliwa i drewna – zarówno w obróbce zgrubnej jak usuwanie rdzy, zadziorów, obróbce spawów jak i w obróbce precyzyjnej metali i drewna. Występują w średnicach 115mm, 125mm, 180mm, 235mm.

Dyski wsporcze do fibry i krążków ściernych

Dyski wsporcze są naturalnym uzupełnieniem oferty na krążki ścierne i fibrowe. Umożliwiają pracę poprzez wykorzystanie ręcznych szlifierek i wiertarek.

Włóknina ścierna

Na włókninę ścierną składają się syntetyczne włókna połączone z ziarnami ściernymi o konstrukcji trójwymiarowej. Możemy nią szlifować stal, metale kolorowe, ceramikę, tworzywo sztuczne czy szkło. Do stosowania na sucho i na mokro, poprzez swoją budowę nie doprowadza do przegrzewania szlifowanego materiału.

Klocki i gąbki ścierne

Wykorzystywane do szlifowania ręcznego – zgrubnego oraz szlifowania wykończeniowego, zarówno powierzchni płaskich jak i profilowanych. Dobre dopasowanie do kształtu obrabianego materiału zawdzięczamy elastycznej piance.

Tarcze do cięcia i szlifowania

Zastosowanie w procesach przecinania oraz obróbki powierzchni stali, stali szlachetnej i metali nieżelaznych, a także przy obróbce kamienia. Wykorzystywane na szlifierkach ręcznych i stacjonarnych.

Ściernice ceramiczne i żywiczne

Grupa narzędzi ściernych do szlifowania zgrubnego i precyzyjnego materiałów typu stal, żeliwo, metale kolorowe, beton, kamień, ceramika oraz do ostrzenia narzędzi skrawających. Występują w formie ściernic płaskich, z wybraniem, garnkowych, doniczkowych, talerzowych, trzpieniowych, segmentów i osełek.

Narzędzia diamentowe i borazonowe

Jako materiał ścierny w tych narzędziach wykorzystuje się ziarna diamentowe lub borazonowe, charakteryzujące się bardzo wysoką twardością. Przeznaczone do przecinania, szlifowania twardych materiałów, ostrzenia narzędzi skrawających.

Tarcze materiałowe

Służą do polerowania wraz z naniesioną pastą polerską. Charakteryzują się dobrą elastycznością, dzięki czemu można obrabiać materiał o różnym kształcie. Mogą być wykonane z płótna bawełnianego, jeansu lub flaneli.

Filc polerski

Filc polerski w kształcie krążków jest przeznaczony do polerowania przedmiotów wykonanych ze stali, metali kolorowych i ich stopów, tworzyw sztucznych, szkła czy kamienia. Na tarcze nakłada się pasty polerskie lub okleja się ziarnami ściernymi. Dostępny jest również filc z rolki o grubości 2mm, 5 mm i 10 mm.

Pasty polerskie

Używane do polerowania stali węglowej, stali stopowej, metali kolorowych, a także bursztynu i tworzyw sztucznych. Mogą być zastosowane do polerowania wstępnego oraz wykończeniowego. Łatwe do nanoszenia ręcznego lub mechanicznego na tarcze polerskie materiałowe lub filcowe.

Szczotki druciane

Znajdują zastosowanie w procesach oczyszczania powierzchni i nadawaniu jej odpowiednich właściwości – wyrównywania, szlifowania, wygładzania. Używane w przeważającym stopniu za pomocą elektronarzędzi, przybierają formę szczotek tarczowych, doczołowych, walcowych czy pędzelkowych.

Proszek ścierny

Oferta obejmuje proszek ścierny na bazie elektrokorundu lub węglika krzemu, posortowany według wielkości ziarna. Jest stosowany do obróbki metali, kamienia, szkła.

Drut spawalniczy i elektrody

Podstawowy materiał w procesie spawania, występują różne rodzaje w zależności od spawanych materiałów oraz metody spawania. Druty do spawania metodą MIG/MAG zwykle nawinięte są na szpule 5kg i 15kg, w średnicach 0,6mm, 0,8mm, 1,0mm, 1,2mm oraz 1,6mm.

Akcesoria spawalnicze

Akcesoria niezbędne w procesie spawania: dysze, końcówki, łączniki czy całe uchwyty spawalnicze, reduktory, palniki, po rękawice i przyłbice.

Frezy trzpieniowe do metalu

Przeznaczone do wykonywania ogólnych operacji szlifowania spawów i naddatków, do obróbki konturów, powiększania otworów czy fazowania detali. Wybór kształtu główki frezu pozwala na osiągnięcie pożądanego efektu.

Czyściwo bawełniane

Wykorzystywane w czyszczeniu, konserwacji, pracach warsztatowych i porządkowych. Sprzedawane jako kolorowe lub białe.

Nasza siedziba i punkt handlowy

METALIKA PPHU SP. Z O.O.

Adres: 42-200 Częstochowa

ul. Brzeźnicka 60A

Godziny otwarcia: pon.-pt. 7.30-15.30
sobota: nieczynne

Telefon: tel. 34 325-65-91

e-mail:metalika@wp.pl


Posiadamy w sprzedaży materiały ścierne najwyższej jakości